Meie lugu

ehk see mullitee ei ole sirge ja iga eestlane ikka unistab Hiiumaal elamisest 🙂

Valamulli talu sai enda nime kohe pärast seda, kui kruusatee valmis sai ja “vala mulle mulli” sai kadakate vahel öeldud. Talu ootab veel vaikselt ehitamist, sammud tulevad sammukaupa ning elu saarel tiksub nagu peabki.

Valamulli OÜ lugu aga algas siis, kui Kapten leidis selle maailma kõige ilusama veini (subjektiivselt, muidugi, aga Sommeljee kinnitas, et objektiivselt tegemist on vägagi hea veiniga). Veini nimeks oli Les Nuits Blanches ehk Valged ööd. Mis võiks eesti inimesele olla veelgi tähtsam, kui suvi, vaikne valge öö, sametine ja soe, kui lähed vette ja ei tunne temperatuuride vahet üldse, hingad metsa sisse… ja vot seda kõike oli ühe pudeli sees, pane ainult silmad kinni oma kamina ees kasvõi jaanuaris. Meie kalli sõbra abiga oleme seda veini aastate kaupa naudinud.

Nagu aga elus juhtub, perekond, kes omas chateau’s toimetas ning kvaliteeti tipptasemel hoidis, otsustas oma pensionirõõmusid teistmoodi nautida ja 2014 sai selle veini jaoks viimaseks. Ütleme ausalt, Kapten sattus paanikasse. Ja aastal 2021 üleöö sündis OÜ, mille suursuguseks eesmärgiks oli lemmikveini kõikvõimalikud jäägid konkurentide eest päästa (jääke oli veits rohkem, kui 2 euroalust).

Praeguseks Valamullil on 27 erinevat ilusat veini erinevatest riikidest (enamuses: Saksamaa, Uus-Meremaa, Prantsusmaa, Hispaania) ja ainult 200 pudelit Les Nuits Blanches. Tänu meie partneritele, meie sortimendi kuuluvad samad veinid, mis võiks leida Lufthansa Esimese ja Äriklassi menüüdes, Business Lounge’ides, Park Hayatt ja Four Seasons hotellides, Dubai Duty Free poes ja tipprestoranides üle Euroopa.

Item added to cart.
0 items - 0,00